O româncă a câștigat unul dintre cele mai importante circuite de alergare montană. „Mădălina Florea a luat pe toată lumea prin surprindere”

,

Românca Mădălina Florea a câștigat, sâmbătă, finala Golden Trail Series din Sportono, Italia, unul dintre cele mai importante circuite de alergare montană, după o victorie surprinzătoare obținută joi, în prologul cursei. Românca în vârstă de 29 de ani a încheiat astfel competiția pe locul trei, în clasamentul general.

Româncă a făcut o cursă fabuloasă și a avut un avans de 38 de secunde față de locul 2, ocupat de Sophia Laukli.
Este a doua cursă din finala Golden Trail Series câștigată de sportivă din România. Cu acest nou succes, sportiva noastră a urcat pe locul 3 la general, terminând sezonul în spatele lui Sophia Laukli (SUA) și Judith Wyder (Elveția). (Eurosport)